Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Kierowała samochodem mając ponad 3 promile alkoholu we krwi

Niechlubną rekordzistkę minionego tygodnia zatrzymali policjanci z Mogielnicy. Kierowała samochodem mając ponad 3 promile alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

W minioną środę dzielnicowy z Mogielnicy telefonicznie otrzymał informację o osobowym seacie, którego kierujący miał chaotycznie poruszać się po mieście.  Policjanci udali się w rejon, gdzie przed godz. 19:00 zauważyli stojący na jezdni opisany pojazd. Kiedy policjanci zaczęli rozmawiać z kobietą, która siedziała za kierownicą, ta uruchomiła silnik i chciała odjechać. Dzielnicowy poprzez zabranie kluczyków udaremnił jej dalszą jazdę.

Wygląd kobiety wskazywał na stan nietrzeźwości. Po zbadaniu okazało się, że 42-letnia mieszkanka gminy Mogielnica, kierowała mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Obywatelska postawa osoby, która poinformowała dzielnicowego zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć tragedią.