Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejna ofiara internetowego oszusta. Kobieta straciła ponad 100 tys. zł

Kolejna ofiara internetowego oszusta. Kobieta straciła ponad 100 tys. zł na rzecz oszusta, który zapewniał o dozgonnej miłości. Mężczyzna podawał się za niemieckiego lekarza przybywającego na jednej z wysp Pacyfiku, tymczasem okazał się zwykłym oszustem.

To kolejny podobny przypadek, który został zgłoszony w ostatnim czasie na policję w woj. mazowieckim. Funkcjonariusze podkreślają, że mimo wciąż ponawianych ostrzeżeń, każdego tygodnia pojawiają się nowe ofiary internetowej miłości do oszustów.

Tym razem poszkodowaną jest mieszkanka pow. zwoleńskiego.

„Kobieta w ub. roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za niemieckiego ortopedę, który rzekomo miał przebywać na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku” – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu mł.asp. Katarzyna Słyk.

Z relacji mieszkanki pow. zwoleńskiego wynika, że nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać ją o swoich uczuciach i namawiał na wspólny urlop. Mężczyzna, chcąc potwierdzić swoje szczere intencje wobec kobiety, podał jej nawet dane do swojego konta, aby mogła skorzystać z jego pieniędzy.

„Niestety konto okazało się fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw, kilkakrotnie przelewała różne kwoty, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych” – powiedziała policjantka. Po upływie około pół roku, kiedy kobieta straciła już ponad 100 tys. zł, uświadomiła sobie, że ma do czynienia z oszustem.

Policjanci przypominają, że internetowi oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością.

„Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję” – podkreśliła rzeczniczka. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ ok/