Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejne dzikie wysypisko śmieci odkryte na terenie Radomia

Kolejne dzikie wysypisko śmieci odkryte na terenie Radomia. Tym razem znaleziono je tuż obok ulicy Chorzowskiej

Kolejne dzikie wysypisko śmieci odkryte na terenie Radomia. Tym razem znaleziono je tuż obok ulicy Chorzowskiej

Już niejednokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o dzikich wysypiskach śmieci wzdłuż dróg. Nielegalne skupisko odpadów odkryto m.in. w trakcie prowadzenia prac przy budowie trasy N-S.

Kolejnym z miejsc, gdzie ostatnio ponownie pojawiło się sporo worków wypełnionych śmieciami, są okolice ulicy Chorzowskiej. Ich liczba wskazuje na to, że ktoś specjalnie przywiózł je tam samochodem.

– Okolice przepustu pod ulicą Chorzowską na Potoku Północnym zamieniły się ostatnio w dzikie wysypisko odpadków. Worki ze śmieciami są wrzucane nie tylko w przydrożną zieleń, ale nawet do koryta potoku, co po ulewnych opadach może przyczyniać się do zablokowania odpływu wody. O sprawie już została powiadomiona radomska Straż Miejska

przekazał MZDiK.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zaapelował o zgłaszanie przypadków podrzucania worków z odpadami lub innych śmieci na pobocza ulic do Straży Miejskiej (całodobowy numer telefonu: 986) lub bezpośrednio do Działu Czystości i Zieleni (numer telefonu: 48 386-91-65, e-mail: [email protected]).

Apel ma na celu ograniczenie tego procederu, który negatywnie wpływa na wizerunek wszystkich mieszkańców Radomia oraz powoduje dodatkowe koszty związane z wywożeniem nieczystości przez służby miejskie odpowiedzialne za sprzątanie pasów drogowych.

Źródło: MZDIK