Radom i okolice Sport

Kolejne sukcesy lekkoatletów RLTL Optima Radom

Teren ośrodka przygotowań olimpijskich w Drzonkowie był areną, na której rozgrywały się 95. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Na trudnej i selektywnej trasie biegu przełajowego nie mogło zabraknąć reprezentantów RLTL Optima Radom.

Zawodnicy RLTL Optima Radom mogą pochwalić się zdobytymi 5 medalami indywidualnymi oraz 3 medalami w drużynie. O pierwsze medale powalczyły dziewczyny w kategorii U 18.

Na dystansie 3 km Amelia Karolak zdobyła brązowy medal, a jej koleżanka klubowa Amelia Furga zajęła 4 miejsce. W tej samej kategorii na dystansie 5 km bezkonkurencyjny okazał się Jakub Abramczyk wygrywając z 30 sekundową przewagą.

W kategorii junior RLTL Optima Radom zdobyła 2 srebrne medale. Powędrowały one do Adama Bajorskiego, który biegał dystans 5km oraz do Wiktora Janduły startującego na dystansie 3 km.

Kolekcję medali uzupełnił Mateusz Gos zajmując 2 miejsce w biegu w kategorii U23 na dystansie 7 km. Jednocześnie uzyskując awans na Przełajowe Mistrzostwa Europy.  

W klasyfikacjach drużynowych zawodnicy RLTL Optima Radom zdobyli 3 medale. Złoty medal w kategorii U18 wywalczyli Jakub Abramczyk, Piotr Abramczyk, Marcjanna Rola, Amelia Furga, Amelia Karolak i Julia Walczak.

Srebrny medal w kategorii U20 zawisł na szyjach Adama Bajorskiego, Wiktora Janduły i Mikołaja Gołębiowskiego.

W najstarszej kategorii U23 i seniorów srebrny medal wywalczyli Panowie w składzie: Mateusz Gos, Denis Oraczko, Jakub Matuszczak, Rafał Gontarczyk i Michał Żuchowski.

Były to ostatnie zawody o randze mistrzowskiej w sezonie 2023. Przed Mateuszem Gosem pozostały zawody o randze Mistrzostw Europy, które odbędą się w Belgii.