Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejne zwolnienia w radomskich firmach! Ponad 150 osób straci pracę

Powiatowy Urząd Pracy jeszcze w połowie maja informował, że bezrobocie w naszym mieście spada. Jak się okazuje, nadchodzą kolejne zwolnienia w radomskich firmach. Pracę straci tym razem ponad 150 osób.

Ostatnio informowaliśmy o masowych zwolnieniach w firmie TOHO Group, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości części do łożysk kulkowych, takich jak metalowe kosze, metalowe blaszki oraz kosze plastikowe. Z tego powodu pracę straci tam aż 115 osób.

Jak się okazało, to dopiero początek masowych zwolnień. W maju Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu otrzymał dwie kolejne zapowiedzi zwolnień grupowych.

– W firmie B&M Clothing Company mają być zwolnione 123 osoby i w firmie Altha Powder Metallurgy 33 osoby

przekazała w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Barbara Bednarz, rzeczniczka prasowa PUP w Radomiu.

B&M Clothing Company to firma odzieżowa obecna na rynku od 50 lat. Zakład znajduje się w Radomiu przy ul. Młodzianowskiej i specjalizuje się w szyciu ubrań. Produkty trafiają do klientów nie tylko w Polsce, ale także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Niestety, radomskie przedsiębiorstwo dotknął kryzys spowodowany zalewem taniej produkcji z Chin, co doprowadziło do jego upadłości.

Firma ALTHA Powder Metallurgy Sp. z o. o., po przejęciu Wydziału Proszków Zakładu Maszyn do Szycia „Łucznik”, kontynuuje jego prawie 25-letnią tradycję w produkcji spieków. Zlokalizowana w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Radom, specjalizuje się w produkcji części maszyn metodą prasowania na zimno i spiekania z proszków, w tym żelaza i stali węglowych, stali stopowych (w tym nierdzewnych), materiałów magnetycznie miękkich, brązów oraz mosiądzu.

Co ciekawe, od stycznia do kwietnia tego roku ponad 2,5 tysiąca osób pracujących na terenie województwa mazowieckiego straciło zatrudnienie.

Źródło: Gazeta Wyborcza