Kultura i rozrywka Radom i okolice

Koncert gwiazdkowy „Przyśpiewki, czyli powrót do źródeł”

Na koncert zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna. Zabrzmią m.in. pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego w niekonwencjonalnych aranżacjach na instrumenty ludowe.

Niezwykły koncert odbędzie się w sobotę 17 grudnia o godz. 18.00. w sali koncertowej R.O.K. Artyści zaprezentują muzykę tradycyjną, folkową i współczesną w nietypowych aranżacjach.

Koncert będzie się składał z dwóch różnych projektów. Przewodni projekt to muzyka folklorystyczna, w wielu różnych odsłonach. Jak zapowiada w rozmowie z Radiem Plus dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej Natalia Dąbrówka, usłyszymy folklor z Grecji, Bułgarii, oraz Polski, szczególnie z obszaru Mazowsza.

Zaprezentowane będą pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego w niekonwencjonalnych aranżacjach na instrumenty ludowe. Jedna z wokalistek zaśpiewa tzw. białym głosem, który jest typowo słowiańskim zaśpiewem.

W koncercie wystąpią: Weronika Grozdew-Kołacińska – śpiew, Rafał Grozdew – śpiew, Marta Maślanka – cymbały, bęben obręczowy, Dorota Błaszczyńska – Mogilska – skrzypce, Kacper Malisz – skrzypce, skrzypce barytonowe, Aleksandra Demowska – Madejska – altówka, Bartłomiej Pałyga – wiolonczela, gadułka, śpiew sygyt, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Wojciech Lubertowicz – bębny ramowe, darbuka, duduk, ney, oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

 

Bilety: I strefa – 35 zł. (n) i 30 zł (u); II strefa – 25 zł. (n) i 20 zł. (u). Bilety dostępne są w kasie Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl.

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: radioplus.com.pl