Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Zdjęcia

Koncert z okazji 47 rocznicy Czerwca ’76 na Placu Jagiellońskim. Tłumy ludzi! [+FOTO]

W piątek 23 czerwca na Placu Jagiellońskim w Radomiu zagrali m.in. Urszula i Dżem. Koncert z okazji obchodów 47 rocznicy Czerwca ’76 przyciągnął prawdziwe tłumy! 

Artyści zaprezentowali swoje największe przeboje, co wyraźnie podobało się widowni, która niejednokrotnie śpiewała wraz z nimi.

W trakcie koncertu Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76 zostało uhonorowane najwyższym miejskim odznaczeniem – medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Czerwiec ’76 – miasto z wyrokiem, kpiny ze sprawiedliwości, śmierć nieosądzona. Wywiad z Arkadiuszem Kutkowskim

Koncerty z okazji kolejnych rocznic robotniczego protestu to już tradycja. Za każdym razem Radom przypomina, że to właśnie tu zaczęła się polska droga do wolności. W ubiegłym roku gwiazdami byli Krzysztof Cugowski i zespół Kult.

Jak informowaliśmy, obchodzi 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76 rozpoczęły się w czwartek, 22 czerwca. W Kamienicy Deskurów otwarto wystawę „Człowiek z buntu. Awers i rewers rzeczywistości PRL”.

Dziś od godz. 13.00 na placu Corazziego trwa piknik rodzinny Przystanek PRL.

W niedzielę, 25 czerwca, o godz. 13.00, u zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

Trwa także akcja „Smaki PRL”. Wiele radomskich restauracji serwuje w tym tygodniu dania z lat siedemdziesiątych. Lista lokali znajduje się na stronie: Zaczęło się w Radomiu.

Fot. Agnieszka Deja