Materiał Partnera O tym się mówi

Krótko o sprzęcie asekuracyjnym. Zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo na budowie

Aktualnie świadomość o bezpieczeństwie w miejscu pracy wzrasta. Dziś każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że zadbanie o te kwestie jest priorytetem. Szczególne znaczenie ma to w przypadku prac wykonywanych na wysokościach np. na budowie. Bez specjalistycznych zestawów asekuracyjnych wykonywanie obowiązków zawodowych jest niemożliwe. Kiedy zatem zestaw ten jest niezbędny i co wchodzi w jego skład? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule!

Bezpieczne prace na wysokościach – sprawdź, jak zapobiec poważnym wypadkom

Na samym początku odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego zadbanie o bezpieczeństwo w miejscu pracy jest tak ważne? Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko! Bezpieczeństwo pracowników zwiększa ich komfort w czasie świadczenia obowiązków zawodowych, a co najważniejsze, niweluje ryzykowne sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Właśnie dlatego obecnie tak dużą popularnością zaczęły cieszyć się szkolenia zwiększające świadomość o bezpieczeństwie w miejscu pracy, a także dostępne środki ochrony indywidualnej. Szczególne znaczenie mają one w przypadku prac na wysokościach. Niezbędne są tutaj profesjonalne zestawy asekuracyjne, wśród których najbardziej znana jest lina życia. Jej zadaniem jest zabezpieczenie pracownika przed upadkiem, ale nie tylko! Dopasowana do wymagań ułatwia poruszanie się, chroniąc przed potknięciami. Lina życia pełni jeszcze jedno zadanie. Pozwalając pracownikom na komfortowe wykonywanie pracy, wpływa na zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa nie tylko fizycznego, ale również psychicznego, co z kolei pozytywnie odbija się na efektywności.

Na co zwrócić uwagę wybierając zestawy asekuracyjne? Wyjaśniamy

Będąc przy zestawach asekuracyjnych, nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej informacji. Zestawy asekuracyjne muszą pochodzić od sprawdzonych producentów. Należy wybierać tych, którzy wysoką jakość potwierdzają wymaganymi certyfikatami. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrana lina życia lub inne elementy zestawu właściwie spełnią swoją funkcję, a co najważniejsze, będą użyteczne przez wiele lat. Pamiętaj, że w kwestii bezpieczeństwa pracowników, zwłaszcza tych pracujących na wysokościach, nie ma miejsca na najmniejsze niedociągnięcia. Opisywany zestaw asekuracyjny znajdziesz pod adresem https://strumin.pl/. Do wyboru masz tradycyjną linę życia, jak i dwa systemy asekuracyjne: spider oraz szubienicę. Z łatwością dopasujesz je do panujących warunków na budowie. Zestawy zostały wykonane z użyciem trwałych materiałów wykazujących odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz chemicznych. Co więcej, wyróżnia je wszechstronne zastosowanie. Zestawy asekuracyjne mogą być użyte nie tylko na budowie, ale również w trakcie wykonywania prac konserwatorskich na dachach itp. Firma STRUMIN składa się z zespołu doświadczonych pracowników, którzy z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy są w stanie spełniać potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Skontaktuj się już dziś i sprawdź, co zawiera przygotowana oferta!