Na czasie Radom i okolice Religia Sport Wyróżnione Zdjęcia

Księża z Radomia znowu najlepsi na „Frassatim”! [+FOTO]

Księża Wojciech Pawłowski i Kamil Jan Kowalski z Radomia drugi rok z rzędu zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich. Wydarzenie, którego patronem jest bł. Pier Giorgio Frassati, odbyło się w sobotę, 15 czerwca, w malowniczym Beskidzie Małym.

Zawody zgromadziły blisko 300 biegaczy z Polski i zagranicy, którzy rywalizowali na wymagającej trasie o długości niemal 22 km. Startując znad brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, uczestnicy musieli pokonać górzysty teren Beskidu Małego, w tym znaczący zbieg ze szczytu Czupla. Trasa obejmowała 1120 metrów podbiegów i tyle samo zbiegów, co stanowiło ogromne wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy. Na trasie dostępne były dwa punkty regeneracyjne, które pozwalały zawodnikom na chwilę odpoczynku i uzupełnienie energii.

Górski Bieg Frassatiego, który jest częścią klasyfikacji Ligii Biegów Górskich i posiada najwyższą klasę „M”, przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalnych biegaczy górskich. Pierwsza edycja zawodów miała miejsce w 2019 roku, a od drugiej edycji w ramach wydarzenia odbywają się także Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich.

W tegorocznym biegu najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Daniel Dulski z Brenny, który pokonał trasę w imponującym czasie 1:42:51. Najszybsza wśród kobiet była Urszula Paprocka, której czas wyniósł 1:58:36.

W Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich, ks. Wojciech Pawłowski z Radomia obronił tytuł, osiągając czas 1:55:45. Drugie miejsce zajął ks. Tomasz Szady z Hrubieszowa z czasem 2:08:23, a na trzecim miejscu uplasował się ponownie ks. Kamil Jan Kowalski z Radomia, osiągając czas 2:17:25.

Organizatorem zawodów jest „Gość Niedzielny”, a patronat nad wydarzeniem sprawuje bł. Pier Giorgio Frassati, który sam był zapalonym miłośnikiem górskich wędrówek i sportów. Dzięki takim inicjatywom, postać błogosławionego staje się inspiracją dla wielu osób, łącząc pasję do sportu z duchowym rozwojem.