O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer

Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego skierowany jest do osób, które są zainteresowane dokumentowaniem celebracji liturgicznych okazjonalnie lub stale.

Obowiązujące przepisy liturgiczne wymagają od osób pragnących dokumentować celebracje liturgiczne, ukończenia specjalnego kursu. Dotyczy to fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności okazjonalnie lub na sposób stały. Jest to konieczne, aby nie zakłócać przebiegu liturgii i swoim nieodpowiednim zachowaniem nie rozpraszać celebransa oraz wiernych.

Szkolenie odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, w sobotę 17 lutego, w godz. od 10.00 do 14.00. Organizatorem kursu jest Kuria Diecezji Radomskiej, a jego koordynatorem – ks. Stanisław Piekielnik.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby zainteresowane dokumentowaniem celebracji liturgicznych okazjonalnie lub na sposób stały, także spoza Diecezji Radomskiej.

Po ukończeniu kursu, uczestnicy otrzymują pisemne upoważnienie.

Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia są ważne bezterminowo. Można się nimi posługiwać także poza granicami Diecezji Radomskiej.

Kurs można opłacić w dniu szkolenia. Koszt – 300 zł. Płatność gotówką.

Rejestracji można dokonać tylko w formie elektronicznej. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony portalu diecezji radomskiej. Wypełnione zgłoszenie, należy przesłać do 15 lutego na adres: [email protected].

Szczegółowe informacje na portalu diecezji radomskiej.

Źródło i foto: diecezja.radom.pl