Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Lotnisko w Radomiu odprawiło 100 tys. pasażerów!

Lotnisko w Radomiu oficjalnie odprawiło 100 tys. pasażerów!

Jak informowaliśmy, dziś z Radomia wyleci pierwszy samolot Wizz Air. Wyląduje w cypryjskiej Larnace. Maszyna wystartuje o godzinie 19.45. Do celu dotrze kwadrans po północy (+1 godzina czasu polskiego). Kolejna podróż samolotu Wizz Air, zaplanowana jest na 16 grudnia. Maszyny do Larnaki mają latać dwa razy w tygodniu.

Oferta Wizz Aira z Radomia jak na razie jest bardzo skromna. Niskokosztowe linie oferują loty na zaledwie jednym kierunku. Z Sadkowa można polecieć dwa razy w tygodniu do Larnaki na Cyprze. Ostatnia rotacja zaplanowana jest na 30 marca, a przewoźnik nie wskazuje, czy realizacja połączenia będzie prolongowana. Wszystko zależy od wyników nowego połączenia.

Obecnie z radomskiego lotniska raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. Na pokładzie samolotów PLL LOT dwa razy w tygodniu z Radomia polecieć można do Rzymu, a także, do 6 stycznia, do Paryża.

PLL LOT ogłosił już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon Lato 2024. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

Lotnisko Warszawa-Radom do końca 2023 roku miało w planach obsłużyć 180 tys. pasażerów. Do 2025 roku ma już być ich milion.