• O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

  Lotnisko Warszawa-Radom: 20% pasażerów to warszawiacy

  Lotnisko Warszawa-Radom: 20% pasażerów to warszawiacy. Takie dane ogłosił Stanisław Wojtera, prezes PPL.

  We wtorek, 10 października 2023 roku na lotnisku Warszawa-Radom odbyła się konferencja prasowa PPL, podczas której ogłoszono drugiego regularnego przewoźnika na radomskim lotnisku. Tak jak informowaliśmy, został nim węgierski WizzAir.

  Na wydarzeniu głos zabrał Stanisław Wojtera, prezes PPL, który podał ciekawe dane dotyczące pasażerów korzystających z lotniska Warszawa-Radom.

  – Ci, którzy byli naszymi pasażerami są naszymi ambasadorami. Lotnisko w Radomiu wypadło najlepiej w przeprowadzanych przez nas badaniach satysfakcji pasażera. Przeprowadziliśmy je na Lotnisku Chopina, jak i w Radomiu. Lotnisko w Radomiu wypadło najlepiej. Jedna piąta, czyli 20 proc. pasażerów, lotniska w Radomiu to warszawiacy. Nie jest to dla nas żadne zaskoczenie, ale wiemy, że było wielu wątpiących w to, czy ludzie z Warszawy będą chcieli jeździć do Radomia, aby odlecieć z tutejszego portu, kiedy mają Lotnisko Chopina i Modlin

  mówił Wojtera.

  Przypomnijmy, że z lotniska Warszawa-Radom skorzystało już ponad 90 tys. pasażerów. W samym wrześniu na radomskim porcie lotniczym odnotowano 16 tys. podróżnych.  Ze słów prezesa PPL, Stanisława Wojtery wynika, że z lotniska w Radomiu skorzystało 18 tys. warszawiaków.