Radom i okolice Społeczeństwo

Lotnisko Warszawa-Radom podsumowało ferie. PPL uspokaja

Lotnisko Warszawa-Radom podsumowało tegoroczne ferie. PPL zabrało głos w sprawie kurczącej się oferty radomskiego portu lotniczego.

Lotnisko Warszawa-Radom, z racji na swoje położenie, obejmuje tzw. obszarem ciążenia kilka województw. Poza mazowieckim, jest to również łódzkie, lubelskie i świętokrzyskie. Dla portu w Radomiu właśnie skończył się sezon ferii zimowych, pierwszych po wznowieniu działania.

Od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli, 25.02 Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 9897 pasażerów.

Jednocześnie kształtuje się siatka połączeń na sezon letni. Zmiany – zwłaszcza w przypadku rejsów czarterowych – są naturalne i dotyczą wszystkich biur podróży oraz funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu. Oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów.

informuje PPL.

Coral Travel Poland rozpoczyna swoje loty wcześniej.

Sezon lato 2024 z wylotami z lotniska w Radomiu zaczynamy wcześniej niż rok temu, bo pierwsze loty mamy zaplanowane już na 25.05.2024. Na wylot wakacyjny do Antalyi z Radomia nasi Klienci mają do wyboru dwa dni w tygodniu,  soboty i środy. Wydłużamy też sezon wylotowy z Radomia do połowy października. Sprzedaż naszej oferty lato 2024 jest na zadowalającym poziomie i nie planujemy zmian w programie lotów na ten sezon

mówi Kaan Ergün, COO Coral Travel Poland.

Należy zaznaczyć, że partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze kontynuują współpracę przedłużając lub nawet poszerzając swoją ofertę, ponieważ widzą potencjał lotniska.

Przewoźnik niskokosztowy Wizz Air po uruchomieniu lotów do Larnaki w grudniu 2023 przedłużył sprzedaż biletów na Cypr na sezon letni, jak również na przyszłą zimę 2024/25.

Rezygnacja z jakiegoś kierunku dotyczy wszystkich lotnisk w Polsce i nie jest ewenementem, również w trakcie trwania sezonu – choć z uwagi na skalę, takie zmiany na większych lotniskach są mniej widoczne i nie są tak szeroko komentowane. Temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty. Wraz ze zbliżającym się sezonem wypoczynkowym PPL zarządzające portem spodziewa się zwiększonego zainteresowania na wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom.