Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Lotnisko Warszawa-Radom. Trwa budowa powakacyjnej siatki połączeń

Podczas Kongresu Radom Przyszłości dyrektor lotniska Warszawa-Radom poinformował, że trwają prace nad budową powakacyjnej siatki połączeń. 

Podczas Kongresu Radom Przyszłości, czyli inicjatywy, która ma na celu zgromadzenie liderów, innowatorów i entuzjastów, którzy chcą wspólnie kształtować przyszłość miasta Radom oraz jej społeczności, głos zabrał Dyrektor lotniska Warszawa-Radom, Grzegorz Tuszyński.

II Kongres Radom Przyszłości. Jakie plany dla miasta? [+FOTO]

Prelegent mówił m.in o tym, że lotnisko Warszawa-Radom jest magnesem, który przyciąga biznes i turystów.

– Lotnisko Warszawa-Radom jest magnesem, który przyciąga biznes i turystów. Taki napęd dla regionu radomskiego jest potrzebny i lotnisko w taki napęd się właśnie wkomponowuje. Na pewno zapewnimy rozwój tego miasta – mówił podczas Kongresu Radom Przyszłości Grzegorz Tuszyński.

Ponadto, dyrektor radomskiego portu lotniczego przybliżył plany na rozbudowę zimowej siatki połączeń.

– Polskie Linie Lotnicze już zapowiedziały, że Rzym i Paryż zostają w naszej ofercie z powodu doskonałych wyników przewozowych. Dodatkowo, spodziewamy się, że pojawią się zimowe czartery, nad tym teraz pracujemy i zobaczymy, co dalsze rozmowy przyniosą – mówił dyrektor radomskiego lotniska.

Przypomnijmy, że zimowe siatki połączeń – obowiązujące od października do marca – linie lotnicze podają zazwyczaj pod koniec sierpnia.

Co ciekawe, liczba obsłużonych pasażerów – od otwarcia do tej pory – wynosi już ponad 20 tys. osób.