Radom i okolice Sport

Luka Vušković opuści Radomiaka

Luka Vušković opuści Radomiaka. Jakie barwy będzie teraz reprezentować chorwacki defensor? O tym poinformował słynny włoski dziennikarz sportowy, Fabrizio Romano.

Luka Vušković to urodzony w Splicie (Chorwacja) 17-letni zawodnik, grający na pozycji środkowego obrońcy. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował już drużynę Hajduka Split oraz Radomiaka Radom. Co ciekawe, chorwacki defensor ma już także uzgodniony transfer do Tottenhamu. Do stolicy Anglii przeniesie się jednak dopiero w 2025 roku, gdy osiągnie pełnoletność.

Ostatnim klubem 17-latka był Radomiak Radom. W barwach Zielonych młody zawodnik rozegrał 14 spotkań, zdobywając trzy bramki i notując jedną asystę.

Wielu kibiców Radomiaka Radom trzymało kciuki, że młody defensor wykorzysta możliwość i przedłuży kontrakt z klubem. Niestety, ich nadzieje rozwiał ostatni tweet słynnego włoskiego dziennikarza sportowego, Fabrizio Romano.

– Przyszły obrońca Tottenhamu, Luka Vusković, jest na skraju dołączenia do belgijskiego klubu Westerlo. Umowa wypożyczenia została uzgodniona ze strony zawodnika, chorwackiego obrońcy urodzonego w 2007 roku. Oczekuje się na formalności między Hajdukiem Split a Westerlo, aby zatwierdzić wypożyczenie i podpisać umowę

czytamy we wpisie Fabrizio Romano na platformie X (dawniej Twitter).

KVC Westerlo to belgijski klub piłkarski założony w 1933 roku, z siedzibą w Westerlo, w regionie Flandria. Drużyna gra swoje mecze na stadionie Het Kuipje, który może pomieścić około 8,000 widzów. Westerlo ma na swoim koncie dwa duże sukcesy w belgijskiej piłce nożnej: zdobycie Pucharu Belgii w 2001 roku oraz zdobycie pucharu drugiej ligi belgijskiej.

Klub jest znany z solidnego szkolenia młodych talentów i ma reputację jako stabilny uczestnik belgijskiej Jupiler Pro League, choć zdarzały się okresy spadków i awansów. Obecnie zajmuje on 8 miejsce w tabeli.

Źródło: kanalsportowy.pl / x (dawniej Twitter)