Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Makabryczne odkrycie w pogorzelisku

Makabryczne odkrycie w pogorzelisku. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny.

Prokuratura w Kozienicach prowadzi postępowanie dotyczące zgonu mężczyzny 57-letniego w miejscowości Głowaczów. Jego ciało zostało znalezione 8 marca 2023 r w zgliszczach pogorzeliska, po pożarze domu.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w czwartek 10 listopada 2022 roku w Głowaczowie. Płonął drewniany dom, pozostały jedynie elementy konstrukcyjne budynku. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej. Pożar przeniósł się na dach sąsiadującej z budynkiem „ściana w ścianę” budynku pizzerii. Ten z kolei budynek, został uratowany. Strażacy nie znaleźli wówczas właściciela domu. Przeszukano pogorzelisko oraz okoliczny teren i na tym zakończyła się akcja.

– W budynku, w czasie pożaru odbyła się akcja gaśnicza. Czynności wykonywała wówczas straż pożarna. W sprawie tego pożaru nie było prowadzone żadne postępowanie ani przez policję ani prokuraturę. – mówi Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

– Dopiero po pewnym czasie rodzina właściciela tej posesji zgłosiła jego zaginięcie – dodała rzecznik.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania poszukiwawcze 3 marca 2023 r. Policja w ramach akcji poszukiwawczej dokonała weryfikacji tego pogorzeliska i odnalazła tam zwłoki mężczyzny. Aktualnie prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące zgonu 57-latka.

Prokuratura sprawdzi również, jakie czynności podjęli pracujący na miejscu pożaru strażacy.

Pogrzeb mężczyzny odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 4 miesiące i dwa tygodnie po jego śmierci.