Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Mateusz Kaczor został mistrzem Polski w półmaratonie

Mateusz Kaczor został mistrzem Polski w półmaratonie. Zawodnik RLTL Optima Radom powalczy o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.

W niedzielę, 24 marca 2024 roku w Warszawie odbył się 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Podczas sportowego wydarzenia odbyły się również 33. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Niesamowitą formę pokazał radomski zawodnik RLTL Optima Radom, Mateusz Kaczor. To on jako drugi dobiegł do mety w czasie 1:02:06 tym samym zdobywając złoto mistrzostw Polski oraz bijąc swój rekord życiowy i krajowy na dystansie 21 km i 95 m.

– Blisko 13,5 tysiąca biegaczy przekraczających metę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i 4,5 tysiąca uczestników New Balance Biegu na Piątkę. Rekordy Mistrzostw Polski Mateusza Kaczora i Moniki Jackiewicz. Taki dzień sobie wymarzyliśmy!

przekazali organizatorzy.

Nasz radomski biegacz nie będzie jednak miał czasu na odpoczynek. Już dziś (25.03) rozpoczęło się zgrupowanie w Wałczu, które ma za zadanie przygotować Mateusza Kaczora do kolejnych startów.

Co ciekawe, Mateusz Kaczor przystąpi do realizacji głównego celu, czyli wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Paryżu.

Źródło: RLTL Optima Radom / NN Półmaraton Warszawski