Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Mazowieccy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie

Mazowieccy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie. Wczoraj w całym kraju zawyły syreny.

Mazowieccy policjanci oddali hołd policjantom, którzy zginęli na służbie. Wczoraj w całym kraju zawyły syreny.

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak, funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zginęli w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów.

– W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas. Daniel i Ireneusz odeszli od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu

informują policjanci z KWP w Radomiu.

Wczoraj w całym garnizonie mazowieckim Policji, podobnie, jak w kraju zawyły syreny w policyjnych radiowozach, wozach bojowych Straży Pożarnej i autach Straży Granicznej. W ten sposób służby mundurowe oddały hołd dwóm policjantom, którzy zginęli na służbie.

Przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, Komendant nadinsp. Waldemar Wołowiec wraz z zastępcami insp. Jakubem Gorczyńskim, insp. Piotrem Janikiem oraz insp. Dariuszem Królem, kadrą kierowniczą KWP zs. w Radomiu oddali hołd poległym na służbie asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi.

Źródło: KMP Radom