Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Mazowiecka policja: w sylwestrowo-noworoczny weekend – 11 wypadków drogowych, dwie osoby zginęły

Policja, Wypadek

Podczas ostatniego weekendu 2023 roku i w pierwszy dzień nowego roku na drogach woj. mazowieckiego doszło do 11 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a trzynaście zostało rannych – poinformował we wtorek asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W ciągu czterech dni (od piątku do poniedziałku) policjanci zatrzymali łącznie 51 nietrzeźwych kierujących. Dane te dotyczą obszaru działania mazowieckiego garnizonu policji (bez Warszawy i okolicznych powiatów).

W sobotę ok. godz. 19 na S7 w miejscowości Kolonia-Kuźnia, pow. szydłowiecki, 24-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec pow. skarżyskiego, śmiertelnie potrącił 50-letniego pracownika służby drogowej, który wykonywał czynności na drodze w związku z innym wcześniej zaistniałym zdarzeniem. Kierujący osobówką był trzeźwy.

W niedzielę kilka minut po godz. 19 w Płońsku doszło do śmiertelnego zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym. 65-letni kierowca mercedesa, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem relacji Sierpc-Tłuszcz. Kierowca mercedesa poniósł śmierć na miejscu. 39-letni maszynista był trzeźwy. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ dki/