Inwestycje Radom i okolice

Radomski „Medyk” zostanie zmodernizowany

Zmodernizowany "Medyk"

Radomski „Medyk” zostanie zmodernizowany. Finalnie budynek ma mieć w sumie 3600 metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja ma być finansowana przez samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jak informowaliśmy w lutym, Radomska Szkoła Medyczna zostanie rozbudowana.

W MSS Radom przeprowadzono kolejną innowacyjną operację

Obecnie przygotowywany jest kosztorys szkoły, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa dwa lata. W porozumieniu z Konserwatorem Zabytków pierwotny projekt został nieznacznie zmieniony, zachowując obecny wygląd szkoły. Na czas budowy szkoła przeniesie się do budynku kolegium nauczycielskiego przy ul. Pułaskiego 9, gdzie już trwa remont i przebudowa pomieszczeń.

Pojęcie rozbudowy „Medyka” zakłada gruntowną modernizację obecnie istniejącego budynku szkoły, będzie też rozszerzenie placówki o kolejne skrzydło. Po przebudowie budynek ma mieć w sumie 3600 metrów kwadratowych powierzchni.

Budynek przy ulicy Kelles Krauza 3 będzie miał pięć kondygnacji – cztery piętra. W
kondygnacji podziemnej znajdą się garaże, magazyny, pomieszczenia techniczne, pomieszczenia sanitarne i szatnie. Na piętrze znajdzie się sala wykładowa z możliwością podziału na 2 mniejsze sale oraz sale dydaktyczne. Na parterze znajdują się sale wykładowe, techniczne oraz zielony taras. Na drugim piętrze znajduje się sala administracyjno-biurowa, sala wykładowa i gabinet konsultacyjny. Na trzecim piętrze znajdą się także sale wykładowe, gabinety lekarskie i pomieszczenia techniczne. Na ostatniej kondygnacji znajdą się toalety sanitarne, schody i korytarze.

Zachodnia granica strefy inwestycyjnej sąsiaduje z zespołem Teatru Powszechnego w Radomiu. Budynek będzie pełnił funkcje edukacyjne, administracyjne i biurowe. W odpowiednich częściach zostanie wykorzystany na cele socjalno-biurowe, logistyczne oraz garaż podziemny wraz z niezbędną infrastrukturą.

Finalnie popularny „Medyk” zostanie jedną z najnowocześniejszych szkół tego typu na Mazowszu, a budynek szkoły wizytówką tej części miasta.

źródło fot: CKZiU