O tym się mówi Polska i świat

MESKO zaopatrzy Norwegię w systemy rakietowe PIORUN

Spółka MESKO podpisała umowę z norweską firmą NAMMO. Współpraca dotyczy dostawy systemów rakietowych PIORUN.

Siły Zbrojne Królestwa Norwegii zostaną wyposażone w systemy rakietowe PIORUN. 29 listopada w Osolo Umowę w imieniu MESKO S.A. podpisał wiceprezes Spółki Przemysław Kowalczuk. W ramach wartego kilkadziesiąt milionów euro kontraktu MESKO S.A. dostarczy kilkaset rakiet PIORUN oraz zestawy startowe. Produkcją tego typu uzbrojenia zajmuje się spółka MESKO.

Jest to jedna z wielu umów umacniająca pozycję MESKO S.A. i rakietowej części Polskiej Grupy Zbrojeniowej na rynkach zewnętrznych. Norwegia jest kolejnym, po Estonii i Stanach Zjednoczonych krajem, który zdecydował się na zakup PIORUNÓW.

Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i  technologiczną

zaznacza dr inż. Przemysław Kowalczuk.

MESKO już od dłuższego czasu współpracuje z NAMMO. Dotychczas współpraca ta dotyczyła amunicji średniego kalibru.

Źródło informacji i foto: MESKO S.A.