Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Mężczyzna, który obrzucił jajkami burmistrza Iłży, trafi do więzienia

Mężczyzna, który obrzucił jajkami burmistrza Iłży, trafi do więzienia. Poznaliśmy wyrok wydany przez sędziego.

Pod koniec stycznia 2024 roku informowaliśmy o ataku na ówczesnego burmistrza Iłży, Przemysława Burka, przez jednego z mieszkańców.

Napastnik przed atakiem zapytał burmistrza, dlaczego pozwolił na to, żeby na Jedlance łąka jego dzieci (napastnika przyp. red.) została zatruta przez wysypisko i nawiezienie śmieci. Następnie mężczyzna rzucił w kierunku Przemysława Burka jajkiem, które rozbiło się, brudząc garnitur burmistrza.

Gdy burmistrz postanowił poinformować policje o zaistniałej sytuacji, napastnik rzucił w niego kolejnym jajkiem, które tym razem trafiło go w głowę.

Co ciekawe, napastnik całe zdarzenie nagrał, a następnie umieścił na swoim facebookowym profilu.

Sprawa trafiła do sądu. Na ławie oskarżonych zasiadł 38-letni mieszkaniec gminy Iłża. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zniszczenia mienia.

Zarzuty przedstawione przez prokuraturę zostały uznane za wybryk o charakterze chuligańskim. Zgodnie z przepisami, to oznacza surowszą karę, która została ogłoszona.

Filipa P. skazano na pięć miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo nakazano mu zapłatę 3 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Przemysława Burka. Mężczyzna zapowiedział odwołanie się od wyroku. Podkreślił również, że o sprawie chce też bezpośrednio zawiadomić ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.

Źródło: Gazeta Wyborcza