• Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

  Młodzi artyści nagrodzeni!

  Młodzi artyści nagrodzeni! W Muzeum im. Jacka Malczewskiego odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego Zarażeni rowerem – zainspirowani Malczewskim.

  W czwartek, 9 listopada 2023 roku w Muzeum im. Jacka Malczewskiego odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego Zarażeni rowerem – zainspirowani Malczewskim. Zadaniem konkursowym było stworzyć pracę plastyczną łączącą temat bezpieczeństwa na rowerze z twórczością Jacka Malczewskiego.

   W tym roku wpłynęło aż 160 dzieł, w trzech kategoriach wiekowych. 

  Naprawdę długo dyskutowaliśmy, które prace wybrać. Jest bardzo dużo wyróżnień i są też miejsca podwójne. Dziękuję dzieciom za ogromne zaangażowanie, bo to też jest istotne. Bez was nie byłoby szansy na ten konkurs i na jego realizację. Potraficie połączyć wszystko i Jacka Malczewskiego i bezpieczeństwo

  mówiła Ewa Czerwiec, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu.

  Talenty młodych artystów zostały zauważone i docenione przez jury.

  – To, jak połączyliście twórczość Jacka Malczewskiego z tym bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawet jak nam się wydawało, oglądając że, no chyba ta praca się nie kwalifikuje, ale gdzieś w oddali widzimy rowerzystę, który jedzie w kasku i w kamizelce. Naprawdę, chylę czoła przed przed waszą pracą

  mówił Marcin Ciężkowski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

  Ze 160 prac wyróżniono 22 dzieła młodych artystów. Na koniec wydarzenia, w ramach podziękowania na ręce partnerów wspierających konkurs złożono zwycięskie prace.