Kronika kryminalna Radom i okolice

Młodzi kierowcy ukarani za driftowanie

Młodzi kierowcy ukarani za driftowanie. Otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. 

W weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu patrolują miasto i powiat radomski stali się świadkami amatorskich pokazów w wykonaniu młodych kierowców. Na reakcję mundurowych kierujący nie musieli długo czekać.

W sobotę (6.01) w Jedlińsku 28-latek kierujący Mercedesem na jednym z parkingów, mając w aucie pasażerów wprowadzał pojazd w poślizg. Został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i otrzymał 15 punktów karnych. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany został również w Jedlińsku. 19-latek  za swoje zachowanie otrzymał 500 złotych mandatu i 8 punktów karnych. Natomiast na parkingu na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu mundurowi zatrzymali 21-letniego kierowcę Audi, który za niebezpieczne manewry otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 8 punktów karnych.

W niedzielę (7.01) w miejscowości Wojciechów (gm. Jastrzębia) policjanci zatrzymali 22-latka kierującego pojazdem marki Toyota, który próbował wprowadzić auto w poślizg. Niebezpieczne zachowanie zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 500 złotych oraz na jego konto trafiło 8 punktów karnych. W Radomiu na ulicy 1905-Roku policjanci z radomskiej drogówki ujawnili kolejne wykroczenie. 23-latek kierujący BMW na ulicy wprowadził swój pojazd w poślizg wykonując drift. Za swoje popisy otrzymał 1500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Poza tym policjanci zwrócili uwagę na niewłaściwy stan techniczny auta co skutkowało zatrzymaniem mu dowodu rejestracyjnego. 

Policja przypomina, że przepisy nie pozwalają na tego typu ewolucje na ulicach czy parkingach. Driftujący kierowca nigdy nie może mieć pewności, czy nie utraci kontroli nad pojazdem.

– Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale przede wszystkich dla przechodniów.

przekazują policjanci.

Spacerująca chodnikiem osoba może stać się przypadkową ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania.

Źródło: KMP Radom