O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Młodzież Wszechpolska: „Witkowski czy nie jest ci po prostu wstyd?”

Młodzież Wszechpolska: „Witkowski czy nie jest ci po prostu wstyd?”

Młodzież Wszechpolska wystosowała apel do prezydenta Radomia – Radosława Witkowskiego.

Treść apelu, który wystosowali wszechpolacy, skrótowo wyraża zdjęcie opublikowane wraz z postem, na którym trzymają oni transparent z napisem „Witkowski, zbuduj stadion, zostaw kibiców”.

Post odnosi się głównie do przedłużającej się budowy stadionu Radomiaka, którą Młodzież Wszechpolska określiła jako „Jedno wielkie pasmo kompromitacji władz miasta”.

„Obiekt miał być gotowy do końca 2018 roku. Koszt tej inwestycji miał opiewać na niespełna 110 milionów złotych. Trzy lata później stadion to nadal wielki plac budowy. Koszt już dawno przekroczył 200 milionów złotych… I ma wynieść ostatecznie ok. 250 mln złotych. Budujemy trybunę, potem ją rozbieramy, potem znowu budujemy, aneks za aneksem. Radomskie zaklęte koło, pieniądz krąży. Efekt? Niedawno prezydent Witkowski stwierdził, że tak „dobrą robotę” należy mu się podwyżka pensji, na którą zrzucą się mieszkańcy miasta przez podwyżkę np. stawek podatku od nieruchomości. Kto mieszka w Radomiu, w cyrku się nie śmieje. Wobec tak rażącej niegospodarności w zarządzaniu miejskimi spółkami radomski urząd już dawno powinien stać się obiektem właściwych postępowań sprawdzających. Na czele z prześwietleniem tego układu pod kątem korupcyjnym”.

Młodzież Wszechpolska zarzuca także Radosławowi Witkowskiemu kreowanie niepotrzebnego sporu, swoimi wypowiedziami na temat wydarzeń mających miejsce na meczu pomiędzy Radomiakiem Radom a Lechem Poznań, gdy doszło do starcia pomiędzy ochroną chcącą zdjąć transparent krytykujący prezydenta a kibicami Radomiaka. Prezydent określił po tym wydarzeniu kibiców mianem „bandytów”.

Post spotkał się z szerokim zainteresowaniem mieszkańców, którzy w większości pochwalili apel i w komentarzach przyłączali się do krytyki prezydenta.