• Inwestycje Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Na lotnisku Warszawa-Radom powstanie edukacyjna atrakcja. Czym będzie FlyPort?

  Na lotnisku Warszawa-Radom powstanie edukacyjna atrakcja. Będzie to lotnicza wersja Muzeum Nauki Kopernik.

  FlyPort, bo tak nazywać się będzie nowa edukacyjna atrakcja zlokalizowana na radomskim porcie lotniczym, miała być gotowa już na początku wakacji. Niestety, termin oddania inwestycji do użytku wciąż się przedłuża w czasie. Obecnie zaś plan zakłada oddanie jej do użytku na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. 

  PPL uspokaja i zapewnia wszystkich zainteresowanych, że opóźnianie inwestycji wyjdzie jednak na dobre, bo strefa ma być jeszcze ciekawsza niż pierwotnie zakładano.

  – Obecnie zakładamy, że strefa zacznie działać na przełomie I i II kwartału 2024 roku. Od razu jednak dodaje, że nie należy tego traktować jako opóźnienia. Na etapie koncepcji i projektowania strefy i jej atrakcji zdecydowaliśmy się na wprowadzenie szeregu pozytywnych zmian, co przesunęło proces projektowania i realizacji

  mówił Piotr Rudzki z biura prasowego zarządzającego lotniskiem w Radomiu PPL w rozmowie z portalem fly4free.pl.

  Co jeszcze wiemy o FlyPort? Jak informuje portal fly4free.pl, cała strefa ma mieć ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni, znajdzie się tam 35 różnych stanowisk z zakresu lotnictwa, aeronautyki i kosmonautyki. Wiadomo też, że wstęp będzie biletowany, choć nie wiemy jeszcze, ile trzeba będzie zapłacić.

  Przypomnijmy, że w ostatnim czasie lotnisko Warszawa-Radom odprawiło już 80 tysięcy pasażerów.

  Źródło: Fly4free.pl