Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Na Michałowie powstanie kolejny miejski żłobek

Na Michałowie powstanie kolejny miejski żłobek z 220 miejscami dla dzieci. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Nowy budynek zostanie wybudowany przy ul. Piastowskiej, u zbiegu z ul. Józefowską.

– To kolejna inwestycja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom młodych rodzin. Chcemy ułatwiać rodzicom jak najszybszy powrót na rynek pracy. Dlatego już udało się nam potroić liczbę miejsc w żłobkach, co jest naszym samorządowym sukcesem. W 2014 roku tych miejsc było zaledwie sto. Teraz jest ich ponad trzysta. To dzięki zwiększeniu liczby miejsc w placówce przy ul. PCK oraz budowie dwóch nowych żłobków – przy ul. Michałowskiej i ul. Batalionów Chłopskich – przypomina prezydent Radosław Witkowski.

Koncepcja żłobka, który powstanie przy ul. Piastowskiej zakłada stworzenie 9 sal zabaw dla dzieci połączonych z sypialniami, a także pełnego zaplecza sanitarnego i kuchennego. W projekcie ma się także znaleźć taras i plac zabaw.

– Bardzo się cieszę, że możemy dziś przekazać radomianom tę informację. To niesamowicie potrzebna inwestycja. Mam pełną świadomość jak ważne jest to, aby zwłaszcza młode mamy, po urlopie macierzyńskim, mogły spokojnie wrócić do pracy z poczuciem, że ich pociechy mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę w nowoczesnych warunkach – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński podkreśla z kolei, że wybór miejsca, w którym powstanie żłobek nie był przypadkowy.

– Już jakiś czas temu zdecydowaliśmy, że północnej części miasta będzie realizować inwestycje prospołeczne. Niebawem, po sąsiedzku, będziemy budować blok z 90 mieszkaniami na wynajem. Plany budowy mieszkań w systemie TBS ma też Administrator. Inwestujemy zatem w infrastrukturę, która pomoże młodym rodzinom zakorzenić się w Radomiu – mówi Mateusz Tyczyński.

W planach miasta, oprócz budowy żłobka przy ul. Piastowskiej, jest też stworzenie kolejnych 78 miejsc w istniejących placówkach przy ul. PCK, Michałowskiej i Batalionów Chłopskich. W sumie w 2026 roku Radom będzie dysponował ponad 600 miejscami w publicznych w żłobkach.

Źródło: UM Radom