Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Na Zamłyniu powstanie nowy plac zabaw

Na Zamłyniu powstanie nowy plac zabaw. Urząd Miejski ogłosił przetarg.

Najmłodsi mieszkańcy Zamłynia będą mogli wkrótce korzystać z nowego placu zabaw. Powstanie on przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 22, przy ul. Kruczej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego budowę.

– W tej części miasta takiej infrastruktury dla dzieci nie ma zbyt dużo. Stąd nasza decyzja, aby właśnie w tym miejscu wybudować nowy, wyposażony w wiele urządzeń, plac zabaw. To będzie przyjazna, bezpieczna przestrzeń i jestem przekonany, że będzie dobrze służyła dzieciom z całego osiedla

mówił wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z projektem, nowy plac częściowo będzie miał nawierzchnię poliuretanową, a częściowo trawiastą. Zostaną zamontowane nowe urządzenia do zabaw, w tym m.in.: pojazd, np. radiowóz, zestaw czterowieżowy, zestaw gimnastyczny, zjeżdżalnia, karuzele, zestaw tablicowy, huśtawki i trampolina. Wykonawca będzie miał za zadanie zagospodarować teren wokół placu. Pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury w tym ławki czy kosze na śmieci.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 20 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zamówienia 4 miesiące.