Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Rusza wakacyjny cykl „Niedziela na Rynku”

W niedzielę, 2 lipca rozpocznie się wakacyjny cykl „Niedziela na Rynku”. W programie spotkań organizowanych przez Resursę Obywatelską są m.in. warsztaty, pokazy i zabawy dla całych rodzin.

Pierwsza „Niedziela Na Rynku” będzie przebiegała pod hasłem „Woda”. Można będzie spróbować swoich sił na skimboardingu, czyli na specjalnym torze wodnym.  Wystąpi również Teatr Katarynka ze spektaklem „Morskie opowieści”. Dzieci będą mogły się też dowiedzieć, jak należy postępować w przypadku zagrożenia nad wodą, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur i czy łatwo jest być żeglarzem.

Zbliża się Kameralne Lato

Kolejne spotkanie, „Ziemia”, odbędzie się 16 lipca. Na Rynku zostaną zorganizowane warsztaty ekologiczne. Gmina Orońsko zaprezentuje krzemień czekoladowy, czyli niezwykle ważny surowiec wykorzystywany do wytwarzania różnego rodzaju narzędzi. Z kolei Teatr Mozaika wystąpi z interaktywnym koncertem „Grajmy w zielone”.

Wiodącym hasłem imprezy zaplanowanej na 30 lipca będzie „Ogień”. Wśród wielu atrakcji będzie prezentacja strażackiego wozu retro i pokaz gaszenia pożaru pompą ręczną. Ci, którzy chcieliby zgłębić podstawowe techniki kowalskie, będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację Wykuci w ogniu. Teatr Gargulec zaprezentuje spektakl „Wybierz numer 112”.

13 sierpnia odbędzie się spotkanie pod hasłem „Powietrze”. Tego dnia będzie można m.in. uczyć się kierować dronami i skakać na eurobungee. Nie zabraknie również spektaklu dla najmłodszych. Czekać będą na nich aktorzy Teatru Katarynka z przedstawieniem „Księżniczka Rosa i Klimek”. To baśniowa opowieść o dwójce tytułowych przyjaciół, którzy zmierzą się z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu.

27 sierpnia odbędzie się ostatnia w tym roku „Niedziela na Rynku”, poświęcona wszystkim czterem żywiołom. Tego dnia będzie kolorowo i artystycznie. Główna atrakcja tego dnia to Festiwal Kolorów, czyli wyrzuty w górę kolorów holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Zaplanowano również pokazy i warsztaty naukowe, związane z czterema żywiołami oraz zajęcia artystyczne.

Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w godzinach 14.00 -19.00.