Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Nocna pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Pocieszenia

Nocna pielgrzymka kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy odbędzie się w najbliższą sobotę 10 czerwca. Będzie jej towarzyszyć hasło: „Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia”.

Pielgrzymkę organizują Rycerze Kolumba Rady 14004 przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Każda z uczestniczek otrzyma okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i odblaskową opaskę. Zapewnione jest także ubezpieczenie NNW i powrót do Radomia autokarem, po uprzednim zgłoszeniu tego przy zapisie.

Pątniczki wyruszą sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, zaraz po Apelu Jasnogórskim o 21.00. Na drogę otrzymają błogosławieństwo biskupa Marka Solarczyka. Trasa pielgrzymki będzie liczyła 25 km. Uczestniczki będą się modlić, śpiewać i słuchać rozważań.

Po drodze będą postoje, kawa, herbata. Postoi ma być w sumie 5. Na każdym z nich będzie możliwość skorzystania z TOI TOI, wyposażonych w płyny dezynfekcyjne.

Około północy, w Taczowie, w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy”, będzie dłuższy odpoczynek i ciepły posiłek. W tym roku planowany jest żurek z wkładką.

Pielgrzymi trud zakończy się Mszą św. o godz. 6.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, w Starej Błotnicy.

Organizatorzy wraz z proboszczem parafii ks. Wiesławem Lenartowiczem zapraszają do udziału kobiety i dziewczęta, które podołają trudom nocnej pielgrzymki.

Zapisywać się można w dniu wyjścia pielgrzymki, od godz. 19.00, albo poprzez stronę www.rycerzekolumba.radom.pl. Przy zapisie potrzebny jest dowód osobisty, a w przypadku osób nieletnich pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Rycerze Kolumba proszą pątniczki o złożenie ofiary w wysokości 40 zł, które będą przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych. Wpłaty dodatkowe zostaną przeznaczone na dzieło „Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie”.

 

Źródła: radioplus.com.pl  /  radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl