O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Nowe połączenie z Radomia do Łodzi. Od kiedy będzie można pojechać „Koziołkiem”?

Nowe połączenie z Radomia do Łodzi. Już od 3 września tego roku ma być możliwa szybka podróż z Radomia do Łodzi dzięki linii Intercity z Lublina do Poznania.

Temat bezpośredniego połączenia kolejowego na linii Lublin – Radom – Łódź  poruszany był już od dłuższego czasu. Pasażerowie czekali na przywrócenie tego kursu 15 lat. W 2021 roku zorganizowano internetową petycję, w której dodano jeszcze do tej trasy przystanek końcowy Poznań/Wrocław. Inicjatywę przywrócenia bezpośrednich połączeń kolejowych Lublin – Radom – Łódź – Poznań/Wrocław poparło blisko 1500 osób. Oczekiwania te w końcu zostaną spełnione.

Jak napisał na Twitterze Tomasz Gontarz, od września tego roku uruchomiony zostanie pociąg IC Koziołek z Lublina do Poznania. Podróż z Lublina do Radomia ma trwać 1 godzinę i 18 minut, a z Lublina do Łodzi 3 godziny i 3 minuty. Można więc szacować, że podróż między Radomiem a Łodzią będzie trwać tylko 1 godzinę i 45 min. Trasa Łódź – Lublin przez Radom jest również najkrótszym połączeniem kolejowym między tymi dwoma miastami.

Zadowolenie z tego powodu wyraził Klub Miłośników Kolei.

– Podsumowując: Cieszymy się, że kilkanaście lat walki o przywrócenie najkrótszego połączenia Łodzi z Lublinem nie poszło na marne. Dziesiątki pism, interpelacji poselskich, artykułów zrobiło robotę. Pozdrowienia od stowarzyszenia Kocham Radom i Klubu Miłośników Kolei – Kolej na Radom – czytamy na stronie Klubu.

Źródło: Twitter / Tomasz Gontarz