Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Nowoczesna pracownia komputerowa w szkole w Natolinie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Natolinie w gminie Jedlnia-Letnisko, została otwarta 1 lutego pracowania komputerowa. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu pracowni w regionie radomskim. Następnie odbył się Bal Ósmoklasisty.

Burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski wyraził nadzieję, że pracownia umożliwi uczniom rozwijanie uzdolnień informatycznych.

– Od kilku lat we wszystkich placówkach oświatowych w naszej gminie  unowocześniamy sale dydaktyczne. Dzisiaj otworzyliśmy pracownię komputerową w szkole w Natolinie. Cieszę się, że sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Deklaruję, że wciąż będziemy przeznaczać pieniądze na tego typu zadania

powiedział burmistrz Piotr Leśnowolski, któremu towarzyszyła małżonka Halina.

Dyrektor placówki oświatowej Tomasz Bernat wyjaśnił, że w szkole została utworzona pracownia terminalowa, w której wykorzystywany jest niewielki i cichy terminal komputerowy zamontowany z tyłu monitora.

Wszystkie takie terminale są podłączone do serwera, a każde stanowisko posiada indywidualny pulpit oraz dostęp do zainstalowanych aplikacji. Co ważne, praca na takim stanowisku terminalowym wygląda tak samo jak na komputerze stacjonarnym.

– Przy okazji zainstalowano  oprogramowanie, które w pełni umożliwia realizację podstawy programowej dla pierwszego i drugiego etapu edukacji

powiedział dyrektor Bernat.

Mikołaj Zieliński uczeń klasy 8 powiedział, że dzięki nowej pracowni komputerowej ma okazję kroczyć w ślad za postępem technologicznym, zdobywać nowe umiejętności i poszerzać horyzonty.

– Mamy nadzieję, że będzie to miejsce rozwoju naszych pasji, zgłębiania tajników programowania, grafiki komputerowej czy nawet poznawania i mądrego wykorzystywania możliwości sztucznej inteligencji

powiedział Mikołaj Zieliński.

Koszt wyposażenia pracowni komputerowej przekroczył 55 tys. złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu gminy Jedlni-Letniska.

Warto dodać, że Rada Rodziców przeznaczyła środki na zakup rolety do okien. Ponadto sala została pomalowana, wykonano również nową sieć teletechniczną i elektryczną.