Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Nowy przetarg na budowę bazy KM w Radomiu

koleje mazowieckie

Koleje Mazowieckie ogłosiły nowy przetarg na budowę bazy utrzymaniowej w Radomiu.

Równo rok po ogłoszeniu pierwszego i zarazem nieudanego przetargu na budowę nowej bazy utrzymaniowej w Radomiu, Koleje Mazowieckie ogłaszają przetarg.

Temat nowej bazy utrzymaniowej KM trwa od lat. Początkowo pierwsze prace z zakresu rozbudowy infrastruktury kolejowej miały miejsce już w latach 2019-2021. W 2022 roku, radomscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż po obniżonej cenie Urzędowi Marszałkowskiemu województwa mazowieckiego terenu przy stacji Radom Główny, na którym ma powstać zaplecze techniczne.

W tym samym czasie trwał już przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu.

Unieważniono przetarg na budowę serwisowni pociągów w Radomiu

Niestety, Koleje Mazowieckie unieważniły jedyny przetarg, jaki został złożony dla tej inwestycji. Konsorcjum firm Agat i Inżynieria Rzeszów zażądało za wybudowanie serwisowni w Radomiu blisko 80 milionów złotych, natomiast kwota, jaką były w stanie powierzyć Koleje Mazowieckie, szacowała w okolicach 53 milionów złotych.

W środę, 31 maja 2023 roku, w biuletynie zamówień unijnych pojawiła się informacja o ogłoszeniu kolejnego postępowania. Przedmiotem zamówienia ponownie jest zaprojektowanie i wybudowanie bazy utrzymaniowo-naprawczej pojazdów kolejowych w Radomiu.

Na realizację inwestycji będą dwa lata. Wykonawca ma zostać wybrany na mocy kryterium ceny (90%) i gwarancji jakości (10%). Otwarcie ofert zaplanowano na 6 lipca.

Źródło: rynek-kolejowy.pl