Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Nowy sprzęt strażacki trafił do powiatu kozienickiego

Jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kozienickiego zyskały nowy sprzęt strażacki wart ponad dwa miliony złotych.

Jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kozienickiego zyskały nowy sprzęt strażacki wart ponad dwa miliony złotych.

W czwartek 9 lutego 2023 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Kozienicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dokonano przekazania pojazdów i sprzętu pożarniczego dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kozienickiego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Jarosławowi Piotrowskiemu przez dowódcę uroczystości – mł. asp. Michała Woźniaka. Następnie odegrano i odśpiewano hymn państwowy.

Po przywitaniu przybyłych gości przez bryg. Kamila Bieńkowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach, nastąpiło uroczyste wręczenie aktów przekazania pojazdów pożarniczych i sprzętu ratowniczego.

W uroczystości udział wzięli:

  • Pan Stanisław Karczewski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Marek Suski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Andrzej Kosztowniak – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie,
  • Pan Krzysztof Wolski – Starosta Kozienicki,
  • przedstawiciele władz samorządowych z powiatu kozienickiego,
  • przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kozienickiego.

Komendzie Powiatowej PSP w Kozienicach przekazano ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy RENAULT HD 009K, jednostka OSP Samwodzie pozyskała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy 8/48 SCANIA P 380, jednostka OSP Magnuszew pozyskała pojazd wielozadaniowy UTV oraz łódź ratowniczą płaskodenną aluminiową wraz z wyposażeniem, jednostka OSP w Brzózie zyskała zestaw hydrauliczny LUCAS oraz łódź ratowniczą płaskodenną aluminiową wraz z wyposażeniem, jednostkom OSP w  Głowaczowie, i Sieciechowie przekazano w użytkowanie łodzie ratownicze płaskodenne aluminiowe wraz z wyposażeniem, jednostce OSP Miejska Dąbrowa przekazany został nożyco-rozpieracz HOLMATRO oraz agregat prądotwórczy dużej wydajności wraz z przyczepą transportową.

Mazowsze wspiera strażaków. Samorządy mogą wnioskować o dotacje dla OSP

Środki na zakup sprzętu i wyposażenia pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej PSP w ramach dotacji KSRG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Gminy Kozienice, Głowaczów i Magnuszew.

Zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych serdecznie gratulowali funkcjonariuszom oraz druhom pozyskania nowych pojazdów i sprzętu oraz składali podziękowania za bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i sumienną pracę na rzecz zapewniania bezpieczeństwa powiatu kozienickiego.

Na zakończenie uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kozienicach Hubert Czubaj w imieniu obdarowanych złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków finansowych na zakup pojazdów i sprzętu pożarniczego.

Źródło: GOV