O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Objazdy autobusów w trakcie Orszaku Trzech Króli

W związku z zaplanowanym przemarszem Orszaku Trzech Króli zostaną wprowadzone objazdy autobusów w centrum Radomia

W związku z zaplanowanym przemarszem Orszaku Trzech Króli zostaną wprowadzone objazdy autobusów w centrum Radomia dla linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25. Wystąpią także utrudnienia w ruchu. 

Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Rynku o godzinie 12:00. Trasa przemarszu zostanie poprowadzona ulicami Wolność, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Po drodze kolumna będzie zatrzymywać się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki (naprzeciw Urzędu Miejskiego). W tych miejscach zaplanowano inscenizacje związane ze świętem Trzech Króli. Będą tam postoje po około 10-15 minut. 

W związku z tymczasowym zamknięciem dla ruchu kołowego fragmentów ulic Reja i Żeromskiego, w godzinach około 12:00-12:55 będą wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów na liniach 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25 . Zasadniczo będą one przebiegały ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez rondo na placu Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch kołowy będzie czasowo całkiem wstrzymany. Może to powodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii miejskich – w takich przypadkach przeczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli są parafia Matki Bożej Bolesnej w Radomiu oraz Rycerze Kolumba w Radomiu. 

Źródło: MZDiK