Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Ugodził nożem swojego znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Policja

Ugodził nożem swojego znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Co ciekawe, nie tylko sprawca ataku trafi do więzienia. Okazało się, że poszkodowany ma do odbycia zaległą karę 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnim czasie w nocy w Wielogórze. Między dwoma znajomymi, którzy wcześniej spożywali razem alkohol doszło do awantury o zobowiązania finansowe. W pewnym momencie 33-latek wyjął nóż i ugodził nim w brzuch 34-latka. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Po otrzymaniu informacji o zajściu sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu. Funkcjonariusze ustalali okoliczności i sprawdzali wszystkie informacje. Dzięki intensywnym czynnościom kryminalni ustalili miejsce pobytu i kilkanaście godzin po zdarzeniu zatrzymali pod Warszawą 33-latka. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do Radomia i trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Radom Zachód w Radomiu. Przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego 3 – miesięczny areszt. Finalnie grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie również pokrzywdzony w tym zdarzeniu. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, w celu odbycia zaległej kary 3 lat pozbawienia wolności. Po pobycie w szpitalu trafił do aresztu śledczego.

Źródło: KMP Radom