Kronika kryminalna Radom i okolice

Okradł i pobił kolegę znajomej. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia

Policja

25-letni mężczyzna okradł i pobił kolegę znajomej. Kilka godzin po przestępstwie został zatrzymany. W jego domu znaleziono narkotyki. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od spotkania dwójki znajomych na terenie gminy Kowala, do którego w nocy dołączył kolega uczestniczki. Spożywali alkohol, mężczyzna miał przywieźć też narkotyki. W pewnym momencie kobieta opuściła spotkanie, wróciła do domu i wtedy doszło do szarpaniny.

25-latek zaatakował właściciela, szarpiąc i zastraszając doprowadził go do stanu bezbronności po czym zabrał mu pieniądze, w sumie kilka tysięcy złotych.  Następnie wychodząc z domu sprawca ukradł jeszcze leżący na szafce laptop i pendrive.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu szybko interweniowali policjanci z Posterunku Policji w Kowali i już kilka godzin po przestępstwie zatrzymali sprawcę.  W wyniku przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli i odzyskali wszystkie skradzione pieniądze oraz pendrive’a. Okazało się, że skradzionego laptopa mężczyzna zniszczył przed posesją pokrzywdzonego. Podczas wykonywanych czynności w mieszkaniu sprawcy policjanci znaleźli również 3 woreczki z zapięciem strunowym z zawartością mefedronu.

25-letni mieszkaniec Radomia trafił do policyjnej celi. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży, posiadania środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Radom