Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Ośmiu radomskich pięściarzy z medalami mistrzostw Polski

Świetna informacja! Ośmiu radomskich pięściarzy z medalami mistrzostw Polski.

W weekend, w Toruniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w boksie. Na wydarzeniu nie zabrakło radomskich pięściarzy, którzy są w niesamowitej formie. O tym świadczy m.in. fakt, że z tych zawodów wrócili z ośmioma medalami.

Reprezentanci bokserskiej sekcji Radomiaka Radom pod okiem trenera Sławomira Żeromińskiego zdobyli 3 złote medale. Na podium stanęli: Agata Kaczmarska (kat. do 80 kg), Aleksandra Ziomek (kat. 81+ kg) oraz Paweł Brach. Ostatni pięściarz, pokonał w kategorii wagowej do 60 kg Jakuba Sulęckiego reprezentującego barwy Legii Warszawa.

Świetną formę pokazali również pięściarze z klubu RKB Boxing Radom, trenujący pod okiem trenera Adama Jabłońskiego.

Mistrzynią Polski została Angelika Krysztoforska (kat do 52 kg.), a z brązowym medalem, w tej samej kategorii wagowej co Paweł Brach, do Radomia wrócił Nikodem Szafarz.

Srebrny medal trafił w ręce Emiliana Dudajka (kat. do 54 kg). Wicemistrzostwo Polski zdobyły również Ewelina Pękalska (kat. do 50 kg) oraz Natalia Marczykowska (kat. do 70 kg).

To wielki sukces dla radomskiej sceny bokserskiej! Gratulujemy!

Źródło: Fot. BKS Radomiak Radom