Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Oszustwo na policjanta! Kobieta straciła ponad 100 tysięcy złotych

Kobieta straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się oszukać przez mężczyznę podającego się m.in. za policjanta.

Kobieta zrobiła przelewy na wskazane przez oszusta konta i straciła swoje oszczędności.

– Apelujemy o ostrożność wszystkich mieszkańców, a szczególnie osoby starsze. Żaden policjant nie informuje o szczegółach prowadzonej sprawy telefonicznie. Oszuści podają często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki i proszą, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej. Przekonują, że ich pieniądze są zagrożone lub pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp

informują policjanci.

W podobny sposób, w poniedziałek została oszukana mieszkanka powiatu radomskiego. Zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że pieniądze na jej koncie są zagrożone. Kobieta, będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustem i wykonując jego polecenia, straciła swoje oszczędności. Kobieta pojechała do banku i przelała zgromadzone na koncie oszczędności na wskazane przez oszusta konta. W ten sposób straciła ponad 100 tys. zł.

Po raz kolejny policja apeluje o rozwagę i rozsądek. Takie niespodziewane telefony nie zawsze muszą zakończyć się dla nas stratą finansową. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad. Między innymi pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie im pieniędzy. W sytuacji, gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, prosząc o przekazanie mu pieniędzy, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Źródło: Policja Radom