O tym się mówi

Otwarcie nowoczesnego Muzeum Historii Radomia

Inwestycja aranżacji Muzeum Gąski i Esterki do Muzeum Historii Radomia to ostatnie cztery lata pracy oraz zaangażowanie finansowe, bo opiewające na ponad szesnaście milionów złotych. Środki te finansowane były przez samorząd Mazowsza

Z pewnością podjęte działania znajdą odzwierciedlacie w atrakcjach i spełnią oczekiwania zwiedzających. Zadbano o efektowność, nowoczesność, przy uwzględnieniu osób z niepełnosprawnością. Muzeum Historii Radomia jest w pełni dostępne dla osób niewidomych, słabowidzących, niesłyszących lub niedosłyszących. Nowoczesne rozwiązania, takie jak zastosowanie hologramów, wirtualnej rzeczywistości, ekrany dotykowe, ekspozycje pod szklanymi podłogami, dekoracje teatralne i liczne artefakty zrobią na zwiedzających wrażenie.

Do wzięcia udziału w otwarciu, o godz 16:00, zachęca wicemarszałek Rafał Rajkowski

To rzeczywiście historyczny dzień. Jestem przekonany, że zwiedzając wystawę na nowo poznamy i odkryjemy nasze piękne miasto. Świetnie zaaranżowane miejsce z wieloma ciekawymi multimedialnymi rozwiązaniami, a przy tym bardzo przystępne – zachwyci każdego.

Do zwiedzania wystawy zachęca również Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego

Radomianie bardzo długo czekali na to, żeby mieć muzeum historii swojego miasta. Od lat nasze muzeum gromadziło eksponaty związane z radomską historią od pradziejów, przez czasy nowożytne, aż po czasy współczesne. Jutro z wielką radością i satysfakcją oddamy do Państwa dyspozycji niezwykle nowoczesną, świetnie zaaranżowaną ekspozycję. Jestem pewien, że zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i goście z całej Polski będą tu mogli spędzać długie godziny. Zapoznanie się ze wszystkimi treściami i artefaktami prezentowanymi w Muzeum Historii Radomia daje obraz niezwykłych, ciekawych, pełnych niepokojów, wzlotów i upadków dziejów Radomia – jesteśmy dumni z naszego miasta i jego historii.

Między godziną 13:00 a 20:00 czekać będzie na nas wiele atrakcji o charakterze rozrywkowym ale przede wszystkim edukacyjnym. Odbędzie się piknik historyczny, koncert  zespołów: Piotr Zarzyka z zespołem i radomski zespół LuXperiment z wokalistką Luizą Borkowską – Ziółkowką. Czekamy na pokazy grup rekonstrukcji historycznych prezentujących różne okresy historyczne, od średniowiecza do XX wieku, pokazy walk, umundurowania, musztry i dawne rzemiosło, a także degustacja tradycyjnych tatarskich potraw.

Informacje o tym co czeka zwiedzających zamieszczamy w załączeniu.

Od niedzieli, 14 sierpnia Muzeum Historii Radomia będzie dostępne dla wszystkich chętnych.