Radom i okolice Wiadomości

Otwarto nową siedzibę Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Radomiu

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Radomiu. Inwestycja została współfinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego w wysokości 14,5 mln złotych.

Najnowsza inwestycja polegała na wykonaniu robót związanych z zagospodarowaniem terenu, przebudową budynku dawnego sanepidu i dostosowaniem układu funkcjonalno-przestrzennego obiektu do potrzeb zakładu rehabilitacji dla dzieci. Zakres prac obejmował docieplenie stropodachu, wykonanie nowego pokrycia dachowego i elewacji, ocieplenie ścian, położenie nowych posadzek, postawienie ścianek działowych oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Samorząd województwa mazowieckiego podkreślił, że w 2022 r. region przeznaczył 345 mln a modernizację i rozbudowę szpitali. W przyszłym roku kwota ta wyniesie blisko pół miliona złotych. Wczoraj na uroczystym otwarciu siedziby byli obecni marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W szpitalu w Radomiu trwa budowa nowoczesnego SOR-u, a dziś oddajemy to, na co rodzice czekali od lat – nowoczesny, w pełni wyposażony budynek, w którym swoją siedzibę ma Zespół Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci. To bardzo ważne, by najmłodsi mieszkańcy Mazowsza nie tylko otrzymywali pomoc specjalistów na najwyższym poziomie, ale także byli leczeni w jak najbardziej komfortowych warunkach, które sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia. Nowa siedziba zakładu rehabilitacji bez wątpienia jest takim miejscem. Na realizację tej inwestycji przeznaczyliśmy prawie 14,5 mln zł – marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Do nowej siedziby Został także zakupiony sprzęt, w tym stoły rehabilitacyjne, urządzenia do elektroterapii i laseroterapii, wanny do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych, urządzenie do masażu wibracyjnego z obiegiem zamkniętym, ultrasonograf, aparat do ultradźwięków z bezobsługową głowicą, aparat do fizjoterapii SIS, rotor Thera z biofeedbackiem, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem VAST, pomoce logopedyczne, dydaktyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne, a także multimedialne programy logopedyczne i programy do terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Prace prowadzono w latach 2021-2022.

Co ważne, nowy budynek rehabilitacji został stworzony tak, aby mali pacjenci dobrze się tu czuli. Powstał plac zabaw, teren wokół został zagospodarowany. Obiekt jest także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednym słowem zadbano o każdy szczegół. Nie mówiąc już o profesjonalnym sprzęcie, dzięki któremu specjaliści będą mogli prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie – wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Do nowej siedziby Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci zakupiony został także sprzęt, w tym stoły rehabilitacyjne, urządzenia do elektroterapii i laseroterapii, wanny do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych, urządzenie do masażu wibracyjnego z obiegiem zamkniętym, ultrasonograf, aparat do ultradźwięków z bezobsługową głowicą, aparat do fizjoterapii SIS, rotor Thera z biofeedbackiem, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem VAST, pomoce logopedyczne, dydaktyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne, a także multimedialne programy logopedyczne i programy do terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Dzięki funduszom przyznanym przez samorząd województwa mazowieckiego udało się przebudować i wyposażyć dawną siedzibę sanepidu na rzecz Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, zapewnić komfort rehabilitowanym dzieciom i podnieść jakość pracy fizjoterapeutów. Dziękuję zarządowi województwa mazowieckiego, na czele z panem Adamem Struzikiem, za dostrzeżenie potrzeb naszego szpitala i spełnienie oczekiwań naszych pacjentów – prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Bożenna Pacholczak.

Źródło informacji: mazovia.pl