Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Oznajmił, że chce się zabić. Po godzinie zatrzymali go policjanci

Oznajmił, że chce się zabić. Po godzinie zatrzymali go policjanci. Teraz odpowie przed sądem.

Kilka dni temu policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 24-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Przytyk. Zaginięcie zgłosiła jego matka, która poinformowała, że jej syn wychodząc z domu oświadczył, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do poszukiwań mężczyzny zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Zakrzewie oraz Posterunku Policji w Przytyku. To właśnie dzielnicowi z Przytyka zauważyli jadący pojazd należący do 24-latka. Policjanci wydali sygnały nakazujące do zatrzymania, na które kierujący nie reagował i rozpoczął ucieczkę.

Tymczasowy areszt dla 30-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ucznia podstawówki

Po kilkunastu minutach pościgu kierujący citroenem widząc, że droga została zablokowana przez inny patrol policji, zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna został dogoniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie wykonywania czynności, policjanci ustali, że jest to osoba zaginiona, której poszukiwali. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna był pijany. 24-latek został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Radomiu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, mężczyzna odpowie przed sądem.

Źródło: KMP