O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Patronalne święto będzie obchodziła Akcja Katolicka

Patronalne święto będzie obchodziła w najbliższą niedzielę Akcja Katolicka. Spotkanie rozpocznie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, potem msza św. w katedrze, konferencja, wspólny obiad i część artystyczna. Będą także przyjęcia nowych członków stowarzyszenia.

26 listopada, w święto Chrystusa Króla, członkowie diecezjalnych oddziałów Akcji Katolickiej, będą wspólnie obchodzić swoje patronalne święto. Jak mówi w rozmowie z Radio Plus Radom ks. dr Andrzej Jędrzejewski, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, obchody rozpoczną się w Wyższym Seminarium Duchownym. Spodziewane jest przybycie ok. 150 osób, co stanowi połowę stanu całej diecezjalnej Akcji Katolickiej. Będzie okazja do podziękowania Panu Bogu za cały miniony rok, za wszystkie zrealizowane cele i przedsięwzięcia, za to, co zaowocowało dobrem w parafiach, gdzie działa stowarzyszenie.    

Razem z członkami diecezjalnej Akcji Katolickiej świętować będzie również młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która także tego dnia obchodzi swoje patronalne święto.

Następnie w Katedrze Radomskiej, o godz. 12.30 będzie sprawowana msza św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. We mszy św. będzie również uczestniczyła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która także tego dnia obchodzi swoje patronalne święto. Będą też przyjęci nowi członkowie Akcji Katolickiej. Najmłodszy, przysuski oddział, działający przy parafii św. Nepomucena, powiększy się o kilkunastu członków.  

Z kolei ks. prof. Grzegorz Zieliński wygłosi prelekcje na temat synodalności i ostatniego synodu. Będzie też wspólny obiad, a po nim wystąpią, laureaci konkursu pieśni i poezji patriotycznej, które co roku organizuje Akcja Katolicka.  

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej organizuje także takie wydarzenia jak: Rowerowe Pielgrzymki na Jasną Górę, czerwcowa Ogólnopolska Pielgrzymka do Częstochowy Akcji Katolickiej, regularne wyjazdy rowerowe, w których mogą brać udział osoby spoza tego stowarzyszenia, Pierwsze Soboty połączone z nabożeństwem pierwszo sobotnim, regaty, pielgrzymka na Święty Krzyż, czuwanie nocne z Drogą Krzyżową w Puszczy Jodłowej, różnego rodzaju konferencje, spotkania. Wraz z parafią św. Stefana na Idalinie – Sanktuarium bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, organizują comiesięczne msze św. za Ojczyznę i o kanonizację Prymasa Wyszyńskiego, która jest odprawiana każdego 28 dnia miesiąca o godz. 18.00.

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: facebook.com/p/Akcja-Katolicka-Diecezji-Radomskiej