• O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Październikowa sesja Rady Powiatu Radomskiego. Nie tylko o szpitalu i drogach

  We wtorek, 17 października 2023 odbyła się LIX Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Radni praktycznie jednogłośnie podjęli szereg uchwał, regulujących działalność powiatu i jego jednostek.

  Październikową sesję otworzył dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Zdzisław Mroczkowski. W obradach uczestniczyło 21 radnych. Tradycyjnie na początku starosta radomski, Waldemar Trelka poinformował radnych o pracach Zarządu Powiatu i decyzjach podjętych przez to gremium. Opowiedział o ostatnich zakończonych inwestycjach, w tym przede wszystkim o otwarciu szpitala w Pionkach. Przedstawił również aktualną sytuację na drogach.

  – Obecnie prowadzimy inwestycje na pięciu odcinkach. To nie koniec, bo udało się pozyskać pieniądze na kolejne remonty i przebudowy. W planach w najbliższym czasie jest między innymi przebudowa drogi z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej w gminie Wierzbica

  mówił starosta Waldemar Trelka.

  Radni podjęli między innymi uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Powiatowym Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnym w Krzyżanowicach, jak również w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2023 rok.

  Radny Marian Wikło, na wniosek mieszkańców pytał czy w planach wydatków inwestycyjnych jest remont drogi będzie Zakrzew – Gulin – Wojciechów – Owadów.

  Waldemar Trelka przyznał, że podczas składania wniosków do naboru zwrócił się do władz gminy Jastrzębia z propozycją o współfinansowaniu.

  – Zrezygnowaliśmy z drogi w gminie Jastrzębia, bo mogliśmy złożyć tylko jeden wniosek. Pan wójt uznał, że być może w przyszłym roku wrócimy do tematu. W tej kwestii zadeklarował się wójt Wierzbicy i obiecał, że będzie w stanie pomóc przy drodze Dąbrówka – Ruda. To zadanie w gminie Jastrzębia jest w grze. Ja szanuję decyzję Pana wójta, ale wrócimy jeszcze do tej drogi. Ważne, aby kolejny rząd uruchamiał takie programy, abyśmy mogli w nich aplikować

  dodał starosta.

  Kolejna sesja zaplanowana została w listopadzie.

  Źródło: Powiat Radomski