O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pielgrzymi wyruszyli na rowerach do Matki Bożej Częstochowskiej

Pielgrzymi wyruszyli na rowerach do Matki Bożej Częstochowskiej w środę 5 lipca na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową. Na Jasną Górę z Radomia udały się dwie grupy. Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, która pielgrzymuje po raz dwunasty i Radomska Pielgrzymka Rowerowa, pielgrzymująca na rowerach po raz piętnasty, jadąca swoją własną trasą.

Zanim pątnicy wyruszyli na pielgrzymi szlak, uczestniczyli we wspólnej Mszy św., która była sprawowana w kościele Opatrzności Bożej w Radomiu. Przewodniczył jej bp Marek Solarczyk, który wygłosił homilię i udzielił swego pasterskiego błogosławieństwa.

Mówił, że kiedy idziemy przez życie jako ludzie wiary, zawierzenia, jako ci, którzy chcą trwać w Bożej łasce, stajemy się źródłem błogosławieństwa dla innych.

W homilii nawiązał do historii Abrahama, który podjął wędrówkę życia, aby mogły się wypełnić Boże obietnice. Wypełnieniem tej Bożej obietnicy były narodziny syna Izaaka. W czasie tej swojej 25 letniej pielgrzymki uczył się zaufania Panu Bogu.

– Aby ta pielgrzymka była znakiem pokazującym, że to się dokonuje, że człowiek osiąga te owoce przez swoją wytrwałość, wierność i ufność w to, ze Bóg jest i prowadzi i że Jego dzieła się wypełniają. Po ludzku mówimy kolejna pielgrzymka, ale to jest ta jedyna, wyjątkowa w tym czasie, w tym momencie, w różnych intencjach, doświadczeniach i tajemnicach życia każdego z was, waszych rodzin, naszej diecezji również – mówił bp Solarczyk

Radomski Pasterz życzył pielgrzymom:

– Życzę wam, abyście niosąc różne swoje intencje i prosząc o błogosławieństwo dla tych, których intencje będą wam przedstawiane poprzez tych, których spotkacie na swojej drodze, pamiętali, że jesteście sługami tej światłości, która nie tylko błyśnie na moment, ale potrafi zapalić to, co jest blaskiem Bożych darów i Bożego życia w tym, kto już może to zagubił – mówił bp Solarczyk.

Mszę św. koncelebrowali: ks. Andrzej Jędrzejewski, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej i ks. Zdzisław Bochniak, który pielgrzymuje na rowerze na Jasną Górę.

Na zakończenie Mszy św. prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej złożyła podziękowania bp Markowi Solarczykowi. Członkowie Stowarzyszenia wręczyli radomskiemu ordynariuszowi pakiet pielgrzyma, który jako pielgrzym duchowy otrzymał śpiewnik, instrukcję pielgrzyma, pamiątkową naklejkę Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej i koszulkę z logiem tej pielgrzymki, różaniec z ogniwem z łańcucha rowerowego, oraz naklejkę grupy rowerowej z Akcji Katolickiej z napisem szlak rowerowy do Częstochowy.

W tegorocznej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę bierze udział 46 osób z grupy pielgrzymującej z Akcją Katolicką i 14 osób z Radomskiej Pielgrzymki Rowerowej, która ma swój regulamin i jedzie swoją własną trasą.

 

Źródła: radioplus.com.pl   /  ekai.pl

Foto: radom.gosc.pl