Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Pierwszy lot czarterowy z Radomia i… pobicie tuż po wyjściu z samolotu

Pierwszy lot czarterowy z Radomia i… pobicie tuż po wyjściu z samolotu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas tzw. „deboardingu”. Pobity mężczyzna stracił przytomność.

Do zdarzenia doszło po wylądowaniu pierwszego czarterowego samolotu z Radomia w tureckiej Antalyi. Na pokładzie maszyny znajdowało się 200 osób.

Jak poinformował portal cozadzien.pl, wszystko zaczęło się od pijanej grupy pasażerów, która urządziła sobie „imprezę” w samolocie, nie zważając na resztę pasażerów. Po wylądowaniu, na terminalu lotniska doszło do pobicia. Sprawcą był jeden z mężczyzn należący do wcześniej wspomnianej grupy.

– Grupa ok. dziesięciu mężczyzn leciała do Turcji. Już w trakcie wchodzenia na pokład samolotu można było zauważyć, że nie byli trzeźwi. Byli bardzo hałaśliwi i wulgarni – relacjonuje jeden z pasażerów lecących do Antalyi. – Po wejściu na pokład zaczęli spożywać alkohol, który mieli przy sobie. Siedzieli rozdzieleni po całym samolocie i dosłownie robili tam imprezę nie zważając na innych pasażerów, w tym na dzieci. Stewardesy wielokrotnie upominały ich, ale oni nie zważali na te uwagi i kontynuowali swoje zachowanie. Sytuacja tylko się pogarszała, aż w końcu jedna ze stewardes zabrała im butelkę z alkoholem – opowiada pasażer. – Po wylądowaniu i opuszczeniu samolotu, jeden z mężczyzn stał się wyjątkowo agresywny i wulgarny. Kiedy już byliśmy na terminalu lotniska, ten sam mężczyzna, stojąc w kolejce, zaatakował jednego z pasażerów, a ten w wyniku zdarzenia stracił przytomność. Sytuacja była naprawdę dramatyczna. Świadkami tego incydentu byli pasażerowie i rodzina pobitego mężczyzny. Dzieci tego pana zaczęły płakać i mówić, że ten mężczyzna zabił ich tatę. Na szczęście tak nie było – informuje czytelnik portalu cozadzien.pl

Na temat całej sprawy wypowiedział się rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski.

Źródło: cozadzien.pl / fot. nadwislasnki.strazgraniczna.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to