Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Płacił skradzioną kartą. Wpadł po roku

Fot. Pixabay

69-letni mieszkaniec Zwolenia płacił skradzioną kartą. W ręce policji wpadł dopiero po roku.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Funkcjonariusze podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji dotyczących zdarzenia i wszystkie szczegółowo sprawdzili, przeanalizowali także monitoringi ze sklepów, w których dokonano płatności oraz wypłat z bankomatu kradzioną kartą. Na tej podstawie do tej sprawy zatrzymano 69- letniego mieszkańca Radomia.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany przez kilka dni kradzioną kartą dokonał 17 transakcji, w tym płacił za zakupy oraz wypacał pieniądze z bankomatów. Zgłaszająca poniosła starty w wysokości ponad 20 tys. zł. Mężczyzna usłyszał 17 zarzutów związanych z przywłaszczeniem karty płatniczej oraz włamania do systemu bankowości elektronicznej przy użyciu karty płatniczej i dokonania płatności oraz wypłat z bankomatów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności.

Źródło: KPP Zwoleń