Inwestycje Radom i okolice Sport

Podpisano umowę na budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego

Umowa na budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowe Radomiaka na Koniówce podpisana. Budowa ruszy na dniach.

W poniedziałek 28 listopada 2022 roku doszło do podpisania umowy z firmą Arbud Investment, która będzie odpowiedzialna za prace wykonywane na terenie Koniówki w związku z budową Centrum Sportowo-Szkoleniowego.

Cała inwestycja podzielona jest na etapy.

W pierwszym etapie powstać ma kryte balonem, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, zaplecze szatniowe oraz boisko z podgrzewaną płytą.

– W Akademii Radomiaka jest już ponad siedmiuset potencjalnych Lewandowskich i Szczęsnych. Tylko czekać, co z tego wyniknie. Zawsze przywołuję taką opowiastkę o tym, gdy pewien dżentelmen prosił boga o wygraną w totolotka. Ten mu odparł: „no dobrze, ale daj mi szansę i wyślij kupon”. I my tą akademią właśnie taki kupon wypełniamy. Pozytywistyczna praca od podstaw na pewno da efekty. Pierwsze jaskółki już są. W sparingu z RB Lipsk grało trzech naszych młodziutkich zawodników i już mamy sygnał, że o jednego z nich natychmiast pojawiły się pytania z zagranicy. To przykład jak działa akademia i w którą stronę pójdziemy. Dziś została podpisana umowa wykonawcza na Centrum Sportowo-Szkoleniowe. To dzięki przyjaciołom, którzy są razem z nami – poinformował Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka podczas oficjalnego otwarcia siedziby klubu.

Otwarcie nowej siedziby Radomiaka Radom

W kolejnych etapach ma powstać m.in. boisko przy ul. Czarneckiego, trybuna zadaszona z szatniami czy budynek główny z bazą noclegowo-szkoleniową. Planowane zakończenie budowy określa się na 2026 r.

Głos w sprawie budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego zabrał także Adam Bielan.

Mamy bardzo dużą przychylność ze strony pana Ministra Kamila Bortniczuka, mamy nie tylko środki z ministerstwa sportu, ale także z osobistej puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie tylko środki otrzymane z puli roku 2022, ale również posiadamy obietnice na rok 2023. – informuje Adam Bielan.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał 3 mln zł na Centrum Sportowo-Szkoleniowe Radomiaka

źródło: Radomiak / TwójRadom