Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Policjant po służbie odzyskał skradziony motocykl i zatrzymał pasera

Policjant po służbie odzyskał skradziony motocykl i zatrzymał pasera. Dzięki jego szybkiej interwencji skradziony kilka dni wcześniej motocykl wrócił do właściciela.

W ostatnich dniach doszło do kradzieży motocykla z jednego z radomskich osiedli. Jego właściciel zgłosił to przestępstwo Policji, a także informację o kradzieży umieścił na portalach i forach internetowych.

– Komunikat ten ze zdjęciem motocykla dotarł do wielu miłośników jednośladów m.in. do policjanta z radomskiej drogówki. Krótko po tym będący po służbie sierż.szt. Karol Jaworski z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu na osiedlu Gołębiów II zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy wyprowadzają z klatki schodowej motocykl przypominający ten skradziony

przekazała Komenda Miejska Policji w Radomiu.

Funkcjonariusz natychmiast się tym zainteresował, podszedł do mężczyzn aby to sprawdzić. Nie miał wątpliwości, że mają związek z przestępstwem. Wtedy obaj zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał jednego z nich. To 47-letni mieszkaniec Radomia, który następnie trafił do policyjnej celi.

Przedstawiono mu zarzut paserstwa, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany przez policjanta motocykl został przekazany właścicielowi.