Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Blisko 60 tys. zł kosztowały w 2022 roku naprawy przystanków autobusowych

Blisko 60 tys. zł kosztowały w 2022 roku naprawy przystanków autobusowych w Radomiu. Przez cały 2022 rok odnotowano aż 124 przypadki różnego rodzaju uszkodzeń.

Częstym celem chuliganów wciąż były przystankowe szyby, lecz wandale nie oszczędzali poza tym ławek, koszy na śmieci, rozkładów jazdy i pozostałych elementów infrastruktury przystankowej.

Co 6 dziecko zarejestrowane w radomskim urzędzie przyszło na świat za granicą

Na szczęście nie wszystkie spośród tych 124 przypadków uszkodzeń przystanków były spowodowane przez wandali. Przyczyną aż 50 zdarzeń były czynniki atmosferyczne, zwłaszcza silny wiatr, który na przykład uszkadzał dachy wiat.

– W sumie za wszystkie naprawy przystanków w 2022 roku zapłaciliśmy ponad 58 tysięcy złotych. To są tak naprawdę pieniądze wszystkich podatników, w tym samych sprawców uszkodzeń, bo pochodzą one przecież z budżetu miasta. – informuje MZDiK

Próby ustalenia sprawców dewastacji często nie są możliwe, ponieważ nie każdy przystanek jest monitorowany. Aby ukarać takich chuliganów, trzeba ująć ich najlepiej na gorącym uczynku. Stąd prośba MZDiK: jeśli ktoś jest świadkiem takiego zdarzenia, powinien od razu informować o tym Straż Miejską w Radomiu (bezpłatny numer telefonu 986) lub policję (numer 112). Wszelkie przypadki rozbitych szyb, zniszczonych dachów, rozkładów, ławek i innych elementów infrastruktury przystankowej prosimy natomiast zgłaszać do Działu Przewozów Pasażerskich MZDiK (48 363-14-53). Nasi pracownicy wprawdzie regularnie jeżdżą po Radomiu, lecz nie są w stanie sprawdzać codziennie stanu każdego przystanku.

Źródło: MZDiK